TRT Kamera Akü Ihalesini Amita ile Baran Bilisim Kazandi

Türkiye’nin en büyük yayin kurulusu olan TRT, kamera akü ihalesinde tercihini Baran Bilisim bünyesinde bulunan Amita markasindan yana kullandi. Amita kamera akülerinin öne çikan en önemli özellikleri son derece saglam olmalari ve çok uzun süre dayanmalaridir. TRT’nin ihaleden önce yaptigi testlerde de öne çikan bu özellikleri sayesinde Amita aküler tercih edildi. TRT toplamda 120 adet 130WH ve 10 adet 195WH olmak üzere 130 adet Amita marka akü satin aldi.
Sektörün krize ragmen hizla büyüyen firmalarindan biri olan Baran Bilisim TRT’nin zorlu sinavini geçerek akü ihalesini kazandi. Baran Bilisim Genel Müdürü Firat Güneyi ihaleyi kazanmalarina iliskin yaptigi açiklamada “TRT dünyanin en önde gelen yayin kurumlarindan biri olarak; kullanmis oldugu cihazlari alirken birçok teknik yeterliligi bir arada tasiyan, üstün kaliteliyi makul fiyata sunan ürünleri tercih etmektedir. Iste böylesine zorlu bir sinavi geçen Amita marka akülerimiz birçok televizyonun vazgeçemeyecegi bir ürün.” dedi.

Kameramanlar için kamera akülerinde en önemli unsurlardan bir tanesi akünün saglamligi, bir digeri de kullanim süresinin uzun olmasidir.. TRT, ihaleye katilacak  akülere bir dizi test uyguladiktan sonra alima karar vermek amaciyla degisik markalari ihale öncesi test altina aldi. TRT Haber Merkezi’nde test edilen Amita aküler için kameramanlar olumlu geri bildirimlerde bulunduklarindan ve ayrica fiyat – performans üstünlügü de göz önünde bulundurularak Amita aküler tercih edildi. Testi gerçeklestiren bir TRT kameramani sunlari ifade etti: “Sony XDCAM kamera ile maç arasi ve maç sonu görüntüleri dahil olmak üzere toplam 105 dakika canli yayina bagli kalmama ragmen akünün sadece yarisi tükenmisti. Bu bizim için çok önemli bir veri, hali hazirdaki akülerimiz bunun yarisi kadar bile dayanmamaktadir”.

Amita aküler hakkinda ayrintili bilgi için 0212 343 13 68 numarali telefondan Baran Bilisim’i arayabilirsiniz.
 


Hakkımızda | Ürünler | Haberler | Temsilcilikler | Referanslar | İletişim
BARAN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ © 2013 Telefon : +90 212 343 13 68