MTV3 Finland Orad ile Etkileşime Geçiyor

 Finlandiya’nın önde gelen yayıncılarından MTV3, Orad Interact çözümü ile tamamen etkileşimli hale geldi. Nisan 2011 tarihindeki genel seçimde Interact’ı başarıyla kullanan MTV3, ileriye dönük düşünen bu sistemin kullanımını haberlere de taşıdı. Orad Interact televizyon sunucularının içerikleri dokunmatik ekranlarında, görüntü duvarlarında ve diğer giriş cihazlarında denetleyip yönlendirmelerini sağlayarak zengin medyalı görsellerle izleyicilerini daha fazla cezbetmelerine imkân veriyor.

MTV3 Sistem Mühendisi Seppo Valimaki görüşlerini paylaştı: “Yeni ek sistemde ilk canlı gösterimimiz Aralık 2011’de seçim panelinde oldu. Grafikler ve programın tamamı çok başarılıydı. Sunucumuz butona basarken her şey 40.000 satırlı görüş havuzu sonuç tablosundan dinamik olarak oluşturuldu. Adaylar arasındaki hararetli tartışmaların birçoğu, grafiklere gösterdikleri tepkilerle başladı. Finlandiya’da şimdiye dek gördüğüm en iyi siyasi mücadelelerden biriydi. Sizin sisteminiz olmadan bu gerçekleşemezdi.

”MTV3 muhabirleri Orad Interact ile grafikler, parçalar ve canlı görüntüler gösterebiliyor. Interact’ın görüntüler üzerine serbest elle çizime imkân veren telestrator özelliği sayesinde günlük haber programlarındaki önemli noktaları vurgulayabiliyorlar. MTV3 2012 Ocak ayındaki başkanlık seçiminde de Interact kullandı. Sonbahardaki belediye seçimlerinde de Interact kullanacaklar.

Interact kullanmanın yanında MTV3 haber ve spor yapımları için Orad’ın Maestro kurumsal grafik çözümünü ve kanal markalama için 3Dplay çözümünü de kullanıyor.

Orad ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.
 
 
 

Hakkımızda | Ürünler | Haberler | Temsilcilikler | Referanslar | İletişim
BARAN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ © 2013 Telefon : +90 212 343 13 68