Woodstock Film Festivali’nde AJA Ki Pro

Bağımsız Woodstock Film Festivali geçtiğimiz günlerde on üçüncü kez gerçekleştirildi ama bir farkla: festival tarihinde ilk kez AJA Ki Pro yapımcılara festivalin parçalarını dijital olarak görüntüleme imkanı sundu. Önceden festivalin tüm gösterimleri HDCAM bantlarla yapılıyordu ve bu da eskiden kalma bantlar için büyük saklama alanı ve iş gerektiriyordu.
 

Festivalinden kurucularından olan yönetmen Laurent Rejito, yıllardır dijitale geçmenin hayalini kurduklarını söyledi. Bu kez tanıdıklarından ve festival sponsorlarından AJA hakkında iyi şeyler duymuş olmanın da etkisiyle Ki Pro’yu
seçtiler.
 

Ki Pro, dosyaları doğrudan kameradan Apple ProRes 422 kodeğe kaydeden portatif bantsız bir görüntü aygıtı. Ki Pro geniş analog ve dijital bağlantı yeteneğiyle yapım ve son yapıma bağ- lantıda yeni bir yol sunuyor; hemen her görüntü ve ses kaynağı 10 bitlik ProRes 422 medya kaydetmek için Ki Pro içerisine verilebiliyor, ve bunlar hemen Apple Final Cut Studio içerisinde kurguya hazır hale geliyor. Ki Pro, film yapımcılarının, yayıncıların, görüntü uzmanlarının ve meraklılarının bir kurgu kodeğine yeniden dönüştürme işlemini atlamalarına imkan vererek doğrudan kameradan tam taramalı ve kurguya hazır ProRes 422 dosyalarına hızlı erişim sağlıyor. Ki Pro, dahili FireWire 800 veya 34mm ExpressCard Flash ile çıkarılabilen bir bellek birimine saatlerce kayıt yapıyor.


Hakkımızda | Ürünler | Haberler | Temsilcilikler | Referanslar | İletişim
BARAN BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ © 2013 Telefon : +90 212 343 13 68